ATP Monteral: Matkowski żegna się z Kanadą

15 sie 2015, 00:23

Na ćwierćfinale swój udział w Rogers Cup zakończył Marcin Matkowski. Najlepszy polski deblista grający w parze z Nenadem Zimonijcem nie sprostali kanadyjsko-francuskiemu duetowi Nestor/Roger Vasselin.

Ćwierćfinałowe spotkanie miało swój dodatkowy smaczek, ponieważ po przeciwnych stronach siatki stanęli Nenad Zimonijc i Daniel Nestor, którzy wspólnie wygrali wiele turniejów ATP. Co ciekawe swój pierwszy tytuł wywalczyli aż 14 lat temu!

W pierwszym secie Kanadyjczyk i Francuz świetnie serwowali, jeśli nie weźmiemy pod uwagę podwójnych błędów serwisowych, to przy własnym serwisie stracili tylko dwa punkty. Na domiar złego wykorzystali jedyną okazję, jaką dostali przy serwisie Matkowskiego i Zimonjica, a później nie pozwolili się dogonić. Nie upłynęło 30 minut gry, a rywale wygrali pierwszego seta 6:4.

Druga odsłona to jeszcze większa dominacja Nestora i Rogera-Vasselin. Wykorzystali słabsze drugie podanie Polaka i Serba i bez większych problemów dwukrotnie ich przełamali. Sami utrzymali poziom serwisu z partii premierowej, przez co uniemożliwili odrobienie strat Matkowskiemu i Zimonjicowi.

Porażka Matkowskiego oznacza, że w kanadyjskich turniejach biało-czerwoni pozostali bez żadnego przedstawiciela. Polak i Serb od przyszłego tygodnia będą rywalizować w kolejnym z turniejów ATP Masters 1000, tym razem w Cincinnati.

Rogers Cup, Montreal, ATP World Tour 1000 (pula nagród: 4,178,500$), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej mężczyzn:

(5) Marcin Martkowski/ Nenad Zimonjic- Daniel Nestor, Kanada/Edouard Roger-Vasselin, Francja 4:6, 2:6