Strona główna Tenis ATP ATP Montpellier: Ciężki mecz Kubota i Matkowskiego

ATP Montpellier: Ciężki mecz Kubota i Matkowskiego

0
Foto: Zimbio.com

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zostali rozstawieni z numerem pierwszym w halowym turnieju w Montpellier, gdzie rozgrywany jest obecnie turniej z serii ATP World Tour 250. Faworyzowani Polacy mieli jednak spore problemy z pokonaniem francuskiego duetu Mathieu/Millot. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6 7:6(3) 10:5 dla polskiej pary.

Kubot i Matkowski są głównymi kandydatami do zwycięstwa w całym turnieju. Polska para została rozstawiona z najwyższym numerem, co oznacza, że do każdego meczu będą przystępować w roli faworytów. W meczu 1. rundy sporo krwi napsuli im jednak grający dzięki dzikim kartom Paul-Henri Mathieu i Vincent Millot.

W premierowej odsłonie już trzeci gem przyniósł sensacyjne rozstrzygnięcie. Polska para została przełamana na sucho, a reprezentanci gospodarzy wyszli na prowadzenie 2:1 z przewagą przełamania. Radość Francuzów nie trwała długo, bo przy wyniku 3:2 nie potrafili wygrać gema przy własnym podaniu i stan rywalizacji się wyrównał. Do decydującego przełamania doszło w gemie dziewiątym, w którym to decydujący punkt padł łupem pary Mathieu/Millot. Francuska para wygrała kolejnego gema przy własnym serwisie i zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej partii.

W drugim secie oba duety miały po trzy szanse na przełamanie, ale jedni i drudzy nie potrafili skorzystać z okazji. Doszło do tie-breaka, w którym lepiej spisali się reprezentanci Polski wygrywając go 7:3. Super tie-break również należał do Kubota i Matkowskiego. Rywale Polaków nawet przez moment nie wysunęli się na prowadzenie i przegrali decydującą rozgrywkę w stosunku 5:10.

Ćwierćfinałowymi rywalami Kubota i Matkowskiego będą  Mahesh Bhupathi z Indii i Jonathan Marray z Wielkiej Brytanii.

Open Sud de France, Montpellier, ATP World Tour 250 (pula nagród: 463,520€), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska / Marcin Matkowski, Polska [1] – Paul-Henri Mathieu, Francja / Vincent Millot, Francja 4:6 7:6(3) 10:5  

Komentarze