ATP Montpellier: Kowalczyk gra dalej

Aktualizacja: 3 lut 2016, 18:15
3 lut 2016, 13:49

Mateusz Kowalczyk w parze ze Szwedem Andreasem Siljestromem pokonali w 1. rundzie turnieju ATP we francuskim Montpellier Johana Brunstroma i Ruana Roelofse 7:6(5), 6:7(3) 10:7 i awansowali do 1/4 finału!

Pierwszy set to prawdziwie męska gra o czym świadczy brak chociażby jednego przełamania! Obie pary pewnie wygrywały swoje podania, a tylko w piątym gemie przy podaniu rywali Kowalczyk i Siljestrom mieli dwie szanse na przełamanie. O końcowym wyniku pierwszej odsłony musiał zdecydować tie-break, którego wygrała nasza para do pięciu.

Drugi set to praktycznie kopia pierwszego choć w nim to akurat Polak ze Szwedem byli w opałach. Przy stanie 4:4 i serwisie Kowalczyka nasza para musiała bronić aż dwóch break pointów od stanu 15:40! Na szczęście udało się wyjść z opresji, a o końcowym rozstrzygnięciu ponownie zadecydował tie-break. Niestety, tym razem to Szwed i reprezentant Republiki Południowej Afryki byli górą wygrywając decydującego gema 7:3.

Decydujący o losach całego meczu super tie-break padł już jednak łupem Kowalczyka i Siljestroma jednak też nie obyło się bez istnego rollercoastera. Nasza para rozpoczęła od prowadzenia 6:1 jednak zbyt duża pewność siebie doprowadziła do szybkiego wyrównania 6:6. Polak i Szwed opanowali jednak nerwy i zwyciężyli 10;7, a całe spotkanie wygrali 7:6, 6:7, 10:7.

W meczu 1/4 finału Kowalczyk i Siljestrom zmierzą się ze zwycięzcami meczu Brown/Junaid – Pavic/Venus.

Open Sud de France, Montpellier, ATP World Tour 250 (pula nagród: 463,520€), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mateusz Kowalczyk, Polska/ Andreas Siljestrom, Szwecja – Johan Brunstrom, Szwecja/ Ruan Roelofse, RPA 7:6(5), 6:7(3), 10:7