ATP Montpellier: Kubot i Matkowski za burtą

5 lut 2016, 16:12

Najwyżej rozstawiony debel w turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier, czyli Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrał dzisiaj mecz o awans do finału. Lepsi od nich okazali się Mahesh Bhupathi i Jonathan Marray, którzy wygrali w dwóch setach 7:6(2) 6:2.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Co prawda każda z par przełamywała się po jednym razie, ale to oczywiście nie przeszkodziło w tym, aby doszło do rozgrywki tie-breakowej, w której jednak wyraźnie lepsi okazali się rywale Polaków, nierozstawieni w tym turnieju. Warto jednak wspomnieć, że ten set mógł zakończyć się szybciej, gdyż Bhupathi i Marray mieli aż pięć szans na przełamanie.

Druga partia przyniosła mniej emocji niż ta pierwsza. Słabą stroną był serwis polskiej pary – w tej odsłonie mieli tylko 44% trafionego pierwszego podania. Hindus i Brytyjczyk mieli cztery szansę na przełamanie, z czego wykorzystali połowę i to im wystarczyło do końcowego triumfu. Kubot i Matkowski również mogli wygrać podanie rywali, mieli aż trzy okazje, jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Ciekawą rzeczą jest liczba punktów zdobyta przez obie pary. Otóż w drugim secie, mimo aż czterech gemów różnicy, dysproporcja punktowa to zaledwie trzy oczka (przy “aż” czterech w premierowej odsłonie).

Przypominamy, że duet Łukasz Kubot i Marcin Matkowski to jest najprawdopodobniej nasza główna para na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Rywalami Mahesha Bhupathiego i Jonathana Marraya w finale będą Mate Pavic i Michael Venus, ćwierćfinałowi pogromcy Mateusza Kowalczyka i Andreasa Siljestroma.

Open Sud de France, Montpellier, ATP World Tour 250 (pula nagród: 463,520€), mecz półfinałowy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska [1] – Mahesh Bhupathi, Indie/Jonathan Marray, Wielka Brytania 6:7(2) 2:6