Strona główna Tenis ATP ATP Montpellier: Nie będzie polskiego ćwierćfinału

ATP Montpellier: Nie będzie polskiego ćwierćfinału

0
Foto: P. Rychter

Tomasz Bednarek i partnerujący mu Uzbek Denis Istomin na 1. rundzie zakończyli udział w turnieju deblowym ATP we francuskim Montpellier. Lepsi od “naszej” pary okazali się Brytyjczyk Jonathan Marray i Hindus Mahesh Bhupathi, triumfując 6:3 3:6 10:6.

Bednarek i Istomin wyszli na kort zaraz po zwycięskim ale wymagającym pojedynku naszych deblowych specjalistów Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego. Początek nie był jednak dla polsko-uzbeckiego duetu udany. Rywale szybko zdobyli breaka i wywalczonej przewagi nie oddali do końca odsłony, wygrywając 6:3.

W drugiej partii rolę się odwróciły. To Bednarek i Istomin prezentowali się lepiej, zwłaszcza w polu serwisowym. Rywale nie zdołali wypracować sobie choćby jednej okazji na przełamanie, urywając przy podaniu “naszego” duetu zaledwie 3 punkty. Polak i Uzbek wyrównali stan w meczu, triumfując 6:3.

O losach spotkania i awansu do ćwierćfinału rozstrzygnął super tie-break. Obie pary poszły w nim na wymianę ciosów i do stanu 6-6 żadna z nich nie zdołała wykreować sobie znaczącej dominacji, skupiając się na wymianach przy własnym podaniu. Cztery ostatnie punkty padły jednak łupem bardziej zdecydowanych i dokładniejszych w tej części spotkania Marraya i Bhupathiego i to zagwarantowało im zwycięstwo.

Tym samym Marray i Bhupathi skutecznie stanęli na drodze do polskich derbów na paryskiej ziemi. Szansę na pomszczenie Bednarka i jego partnera w walce o półfinał będą mieli najwyżej rozstawieni w imprezie Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Open Sud de France, Montpellier, ATP World Tour 250 (pula nagród: 463,520€), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Tomasz Bednarek, Polska/ Denis Istomin, Uzbekistan – Jonathan Marray, Wielka Brytania/ Mahesh  Bhupathi, Indie 3:6 6:3 6:10

Komentarze