ATP Munich: Dramatyczny mecz Kowalczyka

27 kwi 2016, 17:23

Po zaciętym meczu Mateusz Kowalczyk w parze z Australijczykiem Rameezem Junaidem przegrał z białorusko- słowackim deblem Bury/ Zelenay 6:2, 2:6, 11:13 w pierwszej rundzie gry podwójnej mężczyzn w turnieju ATP Munich.

Rywale Polaka i Australijczyka w marcu tego roku zwyciężyli w turnieju rangi Challenger, rozgrywanym w Kazaniu. Podobnie jeśli chodzi o umiejętności oraz doświadczenie prezentowali się Kowalczyk z Junaidem, którzy kilka dni wcześniej byli finalistami Challengera we włoskim Turynie.

Pierwszy set to zdecydowana p przewaga debla z naszym reprezentantem w składzie. Zwycięstwo w dwóch gemach serwisowych rywali dało Kowalczykowi i Junaidowi wygraną 6:2.

Druga partia to zdecydowana poprawa gry Białorusina i Słowaka, którzy celniej i mocniej serwowali zmuszając rywali do sporej ilości błędów. Ich intensywniejszy ruch po korcie zmusił polsko- australijską parę do gry, która kończyła się dużą ilością uderzeń kończących. Tym samym wynik był identyczny jak w I secie, jednak dla rywali Kowalczyka z Junaidem.

O wyniku decydował zatem super tie- break. Po pełnej zaciętości i woli walki grze, na swoją korzyść szalę zwycięstwa przechylili Bury z Zeleneuem, którzy w ćwierćfinale zagrają z pogromcami innego Polaka- Mariusza Fyrstenberga.

BMW Munich Open, Niemcy, ATP World Tour 250 (pula nagród: €520,070), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Rameez Junaid, Austalia/ Mateusz Kowalczyk, Polska- Aliaksandr Bury, Białoruś/ Igor Zelenay Słowacja 6:2, 2:6, 11:13