ATP Newport: Kamil Majchrzak postraszył Isnera!

18 lip 2019, 16:11

Kamil Majchrzak przegrał z Johnem Isnerem w II rundzie zawodów ATP World Tour 250 w Newport – 4:6, 7:6(5), 3:6. Wyrównany bój trwał dwie godziny i osiem minut. Polak, notowany na 102 miejscu w rankingu ATP, nie miał się jednak czego wstydzić. John Isner, obecnie 15 rakieta świata, to jeden z najlepszych amerykańskich tenisistów i trzykrotny zwycięzca turnieju Hall of Fame Open.

Mecz nie rozpoczął się po myśli 23-letniego reprezentanta Polski. Już w pierwszym gemie miał spore problemy z utrzymaniem własnego serwisu. Majchrzak przegrał go 15-40 i musiał liczyć na przełamanie powrotne. Niestety ta sztuka się nie udała, mimo szansy w drugim i szóstym gemie (łącznie 3 break pointy). Przegrał seta z wyżej notowanym Amerykaninem 4:6. Godny odnotowania był jednak fakt, iż Polak grał z Isnerem jak równy z równym. To dobrze prognozowało przed kolejną partią spotkania.

Polak znacznie lepiej rozpoczął drugiego seta. Mimo lekkich problemów w pierwszym gemie, wygrał własne podanie. W kolejnych odsłonach zawodnicy wygrywali własny serwis. Bliższy przełamania rywala był Majchrzak. Miał swoją szansę w szóstym gemie. Niestety legenda amerykańskiego tenisa w decydujących akcjach nie dała się zaskoczyć. O losach seta decydował tie break. W nim lepszy okazał się reprezentant Polski, wykorzystując drugą piłkę setową.

Już w pierwszym gemie trzeciego seta Majchrzak miał break pointa, ale Isner wyszedł z opresji. W dalszej części meczu reprezentant USA serwował pewnie i nie dopuszczał Polaka do okazji na przełamanie. W szóstym gemie 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Łatwa strata punktów okazała się decydująca. Amerykanin przełamał naszego reprezentanta i w konsekwencji wygrał cały set 3:6.

W ćwierćfinale zawodów w Newport Isner zagra z Australijczykiem Matthew Ebdenem, który w środę pokonał Denisa Kudlę 6:2, 6:2. Polakowi pozostaje zaś pocieszenie w postaci 20 punktów do rankingu ATP i przeświadczenie, że jest w stanie nawiązywać walkę z najlepszymi tenisistami świata.