ATP Paryż: Turniej główny nie dla Janowicza

1 lis 2015, 16:12

W drugiej, decydującej rundzie eliminacji turnieju ATP World Tour Masters 1000 w paryskiej hali Bercy, Jerzy Janowicz(60 ATP) po dramatycznym spotkaniu przegrał z Brytyjczykiem słoweńskiego pochodzenia Aljazem Bedene(48 ATP) 7:6(3), 2:6, 5:7 i na kwalifikacjach zakończył swoją przygodę ze stolicą Francji.

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania bez większych problemów i break pointów do stanu 3:3. Wtedy 25-letni Polak musiał obronić pierwszego break pointa w meczu. Pierwsza piłka na przełamanie dla Polaka, była również piłką setową przy stanie 5:4 dla łodzianina. Niestety Jerzyk nie wykorzystał tej sytuacji i w następnym gemie znów musiał bronić się przed przełamaniem własnego serwisu. Pozostałe gemy w secie wygrywali już serwujący co doprowadziło do tie breaka, którego 7:3 wygrał aktualnie najlepszy polski tenisista.

Janowicz źle rozpoczął drugiego seta tracąc własne podanie w swoim pierwszym gemie serwisowym, co doprowadziło do objęcia prowadzenia 3:0 przez 26-letniego Bedene. W dalszej części partii serwujący wygrywali własne podania do stanu 5:2, wówczas serwis Polaka ponownie zawiódł co dało zwycięstwo Brytyjczykowi 6:2.

W trzeciej odsłonie spotkania podobnie jak i w pierwszej obaj zawodnicy wygrywali zgodnie swoje serwisy. Niestety po raz kolejny to Janowicz się “zaciął” i przy stanie 3:2 dla Bedene stracił swoje podanie. Wierzyć w końcowy sukces nie pozwalały poprzednie podania, gdzie Brytyjczyk wygrywał każdy swój serwis do 0! Cud się jednak stał i przy wyniku 5:3 łodzianin przypomniał sobie swoje najlepsze mecze rozgrywane własnie w Paryżu. Przełamał Bedene, a następnie wygrał swoje podanie doprowadzając do wyrównania. Niestety, przy wyniku 6:5 Polakowi ponownie włączyła się nerwowość przez którą bardzo często przegrywał ważne spotkania. Tak też było i tym razem. 48. rakieta świata ponownie przełamała “Jerzyka” i wygrała całe spotkanie 6:7(3), 6:2, 7:5.

BNP Paribas Masters Paris, Paryż ($3,288,530) II runda kwalifikacji turnieju głównego gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska [7] – Aljaz Bedene, Wielka Brytania [1] 7:6(3), 2:6, 5:7