Strona główna Tenis ATP ATP Pekin: Kubot i Melo przegrywają w finale

ATP Pekin: Kubot i Melo przegrywają w finale

0

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali w finale debla turnieju w Pekinie z Ivanem Dodigem i Filipem Polaskiem.

Kubot wraz z Melo bronili tytyłu wywalczonego przed rookiem w Chinach i byli faworytem dzisiejszego spotkania.

Chorwacko-słowacki debel ewidentnie nie leży Kubotowi i jego partnerowi, którzy wygrali zaledwie 2 spotkania na sześc rozegranych z dzisiejszymi rywalami i nie poprawili tej statystyki w dniu dzisiejszym. W pierwszym secie kibice zobaczyli jedno przełamanie w wykonaniu Dodiga i Polaska, które dało im zwycięstwo w pierwszym secie 6:3. Drugi set był bardzo wyrównany jednak rozpoczął się od straty serwisu przez Kubota i Melo, którzy jednak od stanu 1:2 wygrali cztery gemy i wyszli na prowadzenie 5:2. Niestety polsko-brazylijska para nie wykorzystała piłki setowej i rywale doprowadzili do remisu, a następnie okazali się lepsi w tie breaku i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Pekinie.

Ivan Dodig / Filip Polasek – Łukasz Kubot / Marcelo Melo 6:3, 7:6(4)