ATP Pekin: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:39
1 paź 2019, 19:44

Łukasz Kubot i Marcelo Melo potrzebowali zaledwie 65 minut by pokonać w Pekinie Brytyjczyków Daniela Evansa i Kylyego Edmunda. Polsko-brazylijski debel broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Brytyjczycy, którzy do turnieju głównego dostali się poprzez eliminację już przy pierwszym serwisie stracili własne podanie jednak dość niespodziewanie w czwartym gemie Kubot wraz z Melo zostali przełamani. Polsko-brazylijska para jednak szybko ponownie wygrała gema przy serwisie rywali i pierwszego seta zakończyła zwycięstwem 6:4 wykorzystując pierwsza piłkę setową.

W drugim secie Brytyjczycy zostali dwukrotnie przełamani i rozstawiony z numerem “2” Kubot wraz z Melo zwyciężyli 6:3 i awansowali do ćwierćfinału w którym ich rywalami będą Chińczycy Mao-Xin Gong i Ze Zhang.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo – Kyle Edmund / Daniel Evans 6:4, 6:3