ATP Pekin: Matkowski nie zagra w finale

10 paź 2015, 13:11

Marcin Matkowski i Serb Nenad Zimonjic przegrali w półfinale tenisowego turnieju ATP w Pekinie. Polsko-serbska para przegrała 4:6, 6:7 z parą kanadyjsko-francuską, Daniel Nestor/Edouard Roger-Vasselin.

Obie pary spotykały się ze sobą w sierpniu tego roku. Zarówno w Cincinnati, jak i w Montrealu, w dwóch setach wygrywali Nestor i Roger-Vasselin. W drodze do dzisiejszego półfinału obie pary musiały wygrać po dwa spotkania.

Pierwszy set został rozstrzygnięty już na samym początku, kiedy to w pierwszym gemie para polsko-serbska straciła swoje podanie. Ta przewaga wystarczyła duetowi kanadyjsko-francuskiemu do wygrania pierwszego seta 6:4. Druga partia to walka gem za gem, żadnego przełamania serwisu. Decydował tie-break, w którym po dramatycznej walce, dopiero za czwartą piłkę meczową wygrali Kanadyjczyk i Francuz.

Dzięki półfinałowi w Pekinie, Matkowski i Zimonjic zdobyli jednak sporo punktów rankingowych. Polsko-serbska para walczy o udział w turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. W tej chwili zajmują w tej klasyfikacji siódmą pozycję. Do Londynu pojedzie osiem najlepszych par.

China Open, Pekin, (pula nagród: $2,700,510) półfinał gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski, Polska/Nenad Zimonjic, Serbia [2] – Daniel Nestor, Kanada/Edouard Roger-Vasselin, Francja [4]  4:6, 6:7