ATP Recanati: Rollercoaster Michała Przysiężnego

Aktualizacja: 21 lip 2015, 18:53
21 lip 2015, 17:36

Michał Przysiężny po bardzo nierównym spotkaniu pokonał chińskiego lucky losera Chuhana Wanga 6:0, 5:7, 6:3 w 1. rundzie Challangera we włoskim Recenati.

Popularny “Ołówek” podchodził do tego spotkania jako wielki faworyt. Nie dość, że znajduje się o ponad 200 pozycji wyżej w rankingu ATP od Chińczyka to na dodatek w weekend rozegrał świetne spotkanie w Pucharze Davisa przeciwko Serhiejovi Stahovskiemu.

Tak też zgodnie z przewidywaniami wyglądał 1. set wygrany przez Polaka 6:0 w zaledwie…18 minut! Niestety, syndrom gry kobiecej włączył się Przysiężnemu w drugim secie, kiedy to bardzo szybko został przełamany. Mimo odrobienia podania głogowianin jeszcze raz przegrał swój serwis i musiał uznać wyższość Wanga, który wygrał drugą partię 7:5.

Na szczęście ostatni set to ponownie dominacja naszego zawodnika. Różnica klas nie była aż tak widoczna jak w pierwszej odsłonie, ale 142. rakieta świata wygrała 6:3 i cale spotkanie 6:0, 5:7, 6:3.

W walce o ćwierćfinał włoskiej imprezy rywalem Przysiężnego będzie Henrique Cunha (ATP 302). 25-letni leworęczny Brazylijczyk pokonał w pierwszej rundzie Francuza Remiego Boutilliera (ATP 273).

Guzzini Challenger, ATP Challenger Tour (pula nagród 42,5 tys. euro), mecz 1. rundy gry pojedynczej:

Michał Przysiężny, Polska [3] – Chuhan Wang, Chiny [LL] 6:0, 5:7, 6:3