ATP Rzym: Matkowski gra dalej, Polak powalczy o ćwierćfinał

10 maj 2016, 18:01

Marcin Matkowski w parze z Austriakiem Oliverem Marachem awansowali do drugiej rundy tenisowego turnieju ATP w Rzymie. Polsko-austriacka para pokonała reprezentantów gospodarzy – Fabio Fogniniego i Andreasa Seppiego.

Matkowski w tym sezonie zdecydował się na stałą grę z Łukaszem Kubotem, ale w Rzymie doszło do zmiany i polski tenisista zdecydował się na grę z Austriakiem Oliverem Marachem. Co ciekawe, Marach był niegdyś partnerem Kubota, z którym odnosił spore sukcesy.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu doszło tylko do jednego przełamania serwisu. W piątym gemie Fognini i Seppi wygrali gem przy serwisie polsko-austriackiej pary i to wystarczyło im do odniesienia zwycięstwa w premierowej odsłonie.

Drugi set to zacięta walka gem za gem, obie pary solidarnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przełamanie nastąpiło dopiero przy stanie 6:5 dla Matkowskiego i Maracha, kiedy to ta para wygrała gem przy serwisie rywali i wyrównała stan rywalizacji.

W supertiebreaku początkowo to Polak i Austriak prowadzili, ale od stanu 4:2, cztery kolejne piłki wygrali rywale i prowadzili 10:6. Wtedy to nastąpiło załamanie ich gry, bowiem od tego momentu Włosi nie wygrali już żadnej piłki i przegrali 6:10.

W drugiej rundzie rywalami Matkowskiego i Maracha będzie najwyżej rozstawiona para francuska – Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Stawką tego meczu będzie awans do ćwierćfinału turnieju w Rzymie.

Internazionali BNL D’Italia, Rzym, ATP Masters 1000 (pula nagród: 3,748,925 euro), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski, Polska/Oliver Marach, Austria – Fabio Fognini/Andreas Seppi, obaj Włochy 4:6, 7:5, 10:6