ATP Sankt Petersburg: Janowicz przegrywa na własne życzenie

24 wrz 2015, 14:25

Jerzy Janowicz przegrał 6:7 6:7 z Francuzem Lucasem Pouille w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP w Sankt Petersburgu.

Było to pierwsze spotkanie obu tenisistów na zawodowych kortach. Przed meczem faworytem wydawał się być Polak, który w dobrym stylu pokonał w pierwszej rundzie Francuza Benoit Paire’a. Bukmacherzy także większe szanse dawali Janowiczowi.

W pierwszym secie obaj tenisiści utrzymywali swoje serwisy do samego końca, a o losach tej partii decydował tiebreak. W nim Janowicz nie wykorzystał trzech piłek setowych, popełniając bardzo proste błędy. Przy stanie 8:9 Pouille wykorzystał pierwszą okazję i zakończył seta.

W drugiej partii także tenisiści utrzymywali swoje podania, jednak przy stanie 4:4 Janowicz po raz pierwszy w meczu wygrał gem serwisowy rywala. Po chwili jednak przegrał swój serwis i zrobiło się 5:5. Znów decydował tiebreak, w którym nie było już wątpliwości. Od początku to Francuz dyktował warunki i wygrał do 1.

St. Petersburg Open (pula nagród: $1,030,000), mecz 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska  –  Lucas Pouille  6:7, 6:7