ATP Sydney: Kapitalny mecz i awans polskiej pary do półfinału!

13 sty 2016, 12:55

Łukasz Kubot w parze z Marcinem Matkowskim rozegrali kapitalne spotkanie i pokonali 6:4, 6:3 rozstawionych z numerem trzecim Kanadyjczyka Daniela Nestora i Brazylijczyka Marcelo Melo w ćwierćfinale turnieju ATP w australijskim Sydney!

Pierwszy set to był prawdziwy męski tenis bez przełamań, ale do czasu…Do stanu 4:4 mieliśmy tylko trzy szanse na przełamanie którejkolwiek ze strony, jednak dziewiąty gem jak się okazało był przełomowy. Przy serwisie Melo kapitalne cztery akcje zagrał Kubot i Matkowski dzięki czemu na sucho przełamali rywali. Przy swoim podaniu dopięli formalności i zwyciężyli 6:4.

Druga odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla polskiego debla, który przełamał Kanadyjczyka i Brazylijczyka już w trzecim gemie. Kolejne podania to pewne zwycięstwa podających o czym świadczy fakt, że od stanu 2:1 do 5:3 nie mieliśmy żadnej szansy na przełamanie. Dziewiąty gem jednak ponownie okazał się bardzo szczęśliwy dla Polaków, którzy po raz drugi w drugim secie i trzeci w całym meczu przełamali rozstawioną z numerem trzecim parę kanadyjsko-brazylijską i wygrali całe spotkanie 6:4, 6:3!

W walce o finał Kubot i Matkowski zmierzą się z ze zwycięzcami meczu Reid/Thomson – Murray/Soares.

Apia International Sydney, Australia, WTA Premier (pula nagród: 753 tys. dolarów), mecz 1/4 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska  – Daniel Nestor, Kanada/Marcelo Melo, Brazylia [3] 6:4, 6:3