ATP Sydney: Kubot i Matkowski grają dalej!

12 sty 2016, 02:33

Łukasz Kubot w parze z Marcinem Matkowskim pokonali w meczu 1. rundy turnieju ATP w australijskim Sydney hiszpańsko-włoski debel Marc Lopez/Andreas Seppi 6:3, 7:5 i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek!

Pierwszy set należał do gatunku tych, w których do samego końca nie mogliśmy być pewni wyniku. Rozpoczęło się od szybkiego przełamania Lopeza i Seppiego co mogło bardzo zaniepokoić polskich kibiców. Na szczęście nasza para szybko otrząsnęła się z trudnego początku od stanu 0:2 zdołała wygrać trzy kolejne gemy wychodząc tym samym na prowadzenie. W ósmym gemie Kubot i Matkowski dołożyli drugie przełamanie, które pozwoliło wygrać im seta 6:3!

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana, ale ponownie zaczęła się od szybkiego 2:0 dla rywali. Polacy szybko zdołali odrobić straty, ale jak się później okazało nic to nie znaczyło bo tenisiści pozwolili sobie na iście “kobiecy” tenis doprowadzając w drugim secie aż do siedmiu przełamań! Lepiej grę nerwów opanował Kubot i Matkowski, którzy od stanu 3:5 wygrali cztery gemy pod rząd i zwyciężyli w całym spotkaniu 6:3, 7:5!

W meczu o półfinał turnieju w Sydney nasz debel zmierzy się z rozstawionymi z numerem trzecim Brazylijczykiem Marcelo Melo i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem.

Apia International Sydney, Australia, WTA Premier (pula nagród: 753 tys. dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska  – Marc Lopez, Hiszpania/Andreas Seppi, Włochy 6:3, 7:5