ATP Sydney: Łukasz Kubot i Marcelo Melo potwierdzają dominację!Polak i Brazylijczyk z pierwszym tytułem w tym roku

12 sty 2018, 08:52

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Jana-Lennarda Struffa i Viktora Troickiego w finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Sydney. Polak i Brazylijczyk tym samym potwierdzili dominacje w rywalizacji deblistów na świecie.

Polak i Brazylijczyk do piątkowego finału przystępowali jako faworyci, a taka rola nie każdemu zawodnikowi pasuje. Jednak Kubot i Melo bardzo dobrze poradzili sobie z ciążącą na nich presją.

W pierwszym secie walka była wyrównana. O losach seta zadecydowało przełamanie w czwartym gemie. Jan-Lennard Struff popełnił podwójny błąd serwisowy co pozwoliło Kubotowi i Melo wygranie pierwszej partii.

Druga partia przebiegała w podobny sposób. Polak i Brazylijczyk pewnie pilnowali swego serwisu i czekali na okazję do przełamania serwisu rywali. Ta nadarzyła się w siódmym gemie, podobnie jak w secie pierwszym przy podaniu niemieckiego tenisisty. Po godzinie rywalizacji polsko-brazylijski duet wykorzystali drugą piłkę meczową i w ten sposób sięgnęli po pierwszy w tym roku, a w sumie dziewiąty w ogóle tytuł deblowy.

Od poniedziałku Łukasz Kubot i Marcelo Melo będą rywalizować o tytuł na kortach w Melbourne. W pierwszej tegorocznej wielkoszlemowej imprezie polsko-brazylijski duet będzie rozstawiony z numerem jeden.

Sydney
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 468,9 tys. dolarów
piątek, 12 stycznia
finał gry podwójnej:
Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) / Viktor Troicki (Serbia) 6:3, 6:4