ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz awansował do II rundy

Aktualizacja: 18 sty 2023, 09:46
6 paź 2019, 16:04

Hubert Hurkacz pokonał Chińczyka Zhizhena Zhanga i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju.

Hurkacz, który jako trzeci polski tenisista po Łukaszu Kubocie i Jerzym Janowiczu wystąpił w głównym turnieju ATP World Tour w Chinach w pierwszym secie miał sporo problemów z zawodnikiem gospodarzy. W pierwszym zecie sklasyfikowany na 213 miejscu w rankingu ATP Zhang już w pierwszym gemie mógł przełamać Hurkacza jednak polski tenisista wyszedł z opresji i obronił trzy break pointy i zakończył gema na swoją korzyść. Do końca seta żaden z zawodników nie zyskał przewagi i o zwycięstwie zdecydował tiebreak wygrany przez polskiego tenisistę 7:5.

W drugim secie Hurkacz po raz pierwszy przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie (4:2), którego nie oddał do końca seta i ostatecznie zwyciężył 6:4 i awansował do II rundy w której zmierzy się z rozstawionym z “dziewiątką” Francuzem Gaelem Monfilsem lub Włochem Lorenzo Sonego.

Hubert Hurkacz – Zhizhen Zhang 7:6(5), 6:4.