ATP Szanghaj. Hurkacz pokonał Kokkinakisa i jest w 3. rundzie!

6 paź 2023, 13:50

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Najlepszy polski tenisista po dwóch zaciętych setach pokonał Australijczyka Thanasiego Kokkinakisa i awansował do trzeciej rundy, w której zmierzy się z rywalem z Tajwanu.

Hurkacz w 3. rundzie ATP w Szanghaju

Dla Huberta Hurkacza był to pierwszy od ponad trzech tygodni występ w turnieju rangi ATP. Po raz ostatni pojawił się na korcie 31 sierpnia, kiedy to w 2. rundzie US Open przegrał z Jackiem Draperem. W międzyczasie wziął udział w Pucharze Davisa i pewnie pokonał Kaipo Marshalla z Barbadosu.

W pierwszym secie obaj tenisiści byli bezbłędni, przynajmniej jeśli chodzi o własny serwis – żadnemu z nich nie udało się przełamać rywala. Hurkacz do tego popisał się aż 10 asami serwisowymi, ale nie dało mu to łatwej wygranej. O losach partii decydował tie-break, w którym Polak wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał 7:5.

Pierwsze przełamanie w tym pojedynku nadeszło w piątym gemie drugiego seta, kiedy to Hurkacz wygrał przy serwisie Australijczyka. Jak się okazało, był to decydujący moment całego spotkania – Polak wypracował sobie przewagę, której nie oddał już do samego końca i wygrał tę partię 6:4.

Hubert Hurkacz (17. ATP) vs Thanasi Kokkinakis (69. ATP) 7:6(5), 6:4

Hubert Hurkacz awansował tym samym do trzeciej rundy turnieju w Szanghaju. Jego kolejnym rywalem będzie Yu Hsiou Hsu z Tajwanu (184. ATP), który dość niespodziewanie uporał się zdecydowanie wyżej notowanym Lorenzo Musettim (18. ATP), pokonując go 6:3, 6:4.

WTA Pekin. Świątek wygrywa po zaciętym boju z Garcią i jest w półfinale!