ATP Szanghaj. Hurkacz w ćwierćfinale! Wymęczone zwycięstwo ze Zhangiem

10 paź 2023, 18:20

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Szanghaju! Polski tenisista po niezwykle trudnym i zaciętym spotkaniu wygrał w trzech setach z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem i znalazł się w najlepszej ósemce tych zmagań.

Zacięty mecz i  Hurkacza

W pierwszym secie każdy z gemów przy serwisie obu tenisistów wyglądał niemal tak samo – na dość gładko wygraną wymianę przy swoim zagraniu przez Zhanga, po chwili tym samym odpowiadał Hurkacz. Wyrównana walka toczyła się do samego końca, dlatego potrzebny był tie-break. W nim lepszy był Polak, który wygrał 8:6.

W drugą partię Hurkacz wszedł źle, przegrywając trzy pierwsze gemy. Szybko zdołał jednak odrobić przewagę i wyrównać stan rywalizacji. Później jednak dał się zaskoczyć Chińczykowi, który dwukrotnie go przełamał i przy drugiej piłce setowej wygrał tę partię 6:4.

Trzeci, decydujący set był dość mocno podobny do pierwszego – żaden z tenisistów nie dał się przełamać, a w niemal wszystkich wymianach zdecydowanie górą był serwujący zawodnik. Taki stan utrzymał się do samego końca i tie-breaku. W nim ponownie lepszy był Hurkacz, który wygrał 7:4 i awansował do ćwierćfinału!

Hubert Hurkacz (17. ATP) vs Zhizhen Zhang (60. ATP) 7:6(6), 4:6, 7:6(4)

Polski tenisista awansował tym samym do kolejnej rundy turnieju ATP 1000 w Szanghaju. O prawo gry w półfinale powalczy z Węgrem Fabianem Marozsanem (91. WTA), który dość niespodziewanie wygrał w trzech setach z Casperem Ruudem.