ATP Szanghaj: Hurkacz w III rundzie

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:46
8 paź 2019, 12:48

Hubert Hurkacz ( ATP 34)  pokonał  faworyzowanego Gaela Monfilsa ( ATP 11)  w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju i awansował do III rundy.

Początek meczu nie zwiastował tak szybkiego zwycięstwa naszego reprezentanta. Gael Monfils pewnie wygrał swój gem serwisowy do zera. Polak jednak nie pozostawał dłużny i w pewnym stylu doprowadził do wyrównania w secie . Później jednak gra Francuza posypała się jak domek z kart . Hurkacz dwukrotnie przełamał rywala i wygrał seta 6:2. Druga partia była zgoła odmienna. Tenisiści po kolei wygrywali swoje podania i był remis 6:6. O Losie meczu zdecydował tie – break, w którym Hubert oddał Monfilsowi tylko jeden punkt. Nasz reprezentant po raz kolejny potwierdził, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Hubert Hurkacz – Gael Monfils 6:2,7:6 (1)