ATP Szanghaj: Kubot odpada w pierwszej rundzie

13 paź 2015, 12:12

Łukasz Kubot przegrał 4:6, 2:6 z Amerykaninem Jackiem Sockiem w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Szanghaju.

Dla Kubota był to pierwszy udział w grze pojedynczej od kilku miesięcy. Sporym zaskoczeniem było samo to, że udało mu się dostać do turnieju głównego. Polak wygrał dwa mecze w eliminacjach, z Francuzem Lucasem Pouille i walkowerem z jego rodakiem Pierre’m Huguesem Herbertem.

Z kolei Sock, aktualnie sklasyfikowany na 33. miejscu w światowym rankingu, udział w turnieju głównym miał zapewniony bez eliminacji. Obaj tenisiści do tej pory nigdy ze sobą nie grali.

Więcej walki było w pierwszym secie, w którym o zwycięstwie zadecydował piąty gem. Przy stanie 2:2 Kubot przegrał swój gem serwisowy, co okazało się kluczowe dla losów partii. W drugim secie przewaga Socka była już znacząca, oddał on Polakowi tylko dwa gemy.

Kubot nie kończy jednak swojej przygody z turniejem w Szanghaju. Wspólnie z Hindusem Rohanem Bopanną wystąpią w grze deblowej. Jako para rozstawiona z numerem ósmym, w pierwszej rundzie otrzymali wolny los. W drugiej rundzie ich rywalami będą Brytyjczyk Dominic Inglot i Szwed Robert Lindstedt.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj, (pula nagród: $4,783,000 mln) 1. runda gry pojedynczej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska  –  Jack Sock, USA  4:6, 2:6