ATP Szanghaj: triumfatorzy Australian Open lepsi od zwycięzców Wimbledonu. Kubot i Melo bez tytułu

16 paź 2017, 08:22

Łukasz Kubot i Marcelo melo ulegli parze Henri Kontinen/John Peers w finale turnieju ATP World Tour Masters 1000 W Szanghaju. Tym samym Polak i Brazylijczyk nie sięgnęli po swój szósty deblowy tytuł w tym sezonie.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozgrywają bardzo dobry sezon. Polsko-brazylijski duet ma w tym sezonie na swoim koncie już pięć turniejowych triumfów, w tym zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju na Wimbledonie. W niedzielę obaj panowie stanęli przed możliwością zdobycia szóstego skalpu w 2017 roku. Jednak na przeciwko nich stanęli Henri Kontinen i John Peers, para, która tak jak “nasz” debel ma już zapewniony udział w kończącym sezon turnieju Masters w Londynie, a przed tygodniem triumfowała w Pekinie.

Na korcie centralnym kompleksu w Szanghaju, przy zasłoniętym dachu ze względu na opady deszczu, spotkały się dwa najwyżej rozstawione w rywalizacji duety. Zatem kibice mogli oczekiwać pojedynku na najwyższym poziomie. I się nie zawiedli. Rozstawieni z jedynką Kontinen oraz Peers w pierwszej partii zagrali wręcz koncertowo. Fin i Australijczyk nie dali rywalom ani jednej szansy na odebranie sobie serwisu, a sami wykorzystali szanse jaka nadarzyła się w gemie numer trzy, przy podaniu Melo. W ten sposób pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki. Jako pierwsi w opałach, w czwartym gemie, znalazła się para Kontinen i Peers. Jednak Fin opanował sytuację odpierając dwa break pointy. Kolejne dwa gemy przy podaniu polsko-brazylijskiego duetu padłu łupem rywali i w ten oto sposób, po 68 minutach rywalizacji najwyżej rozstawiony duet turnieju Shanghai Rolex Masters mógł się cieszyć z tytułu.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,924 mln dolarów

finał gry podwójnej:

Henri Kontinen (Finlandia, 1) / John Peers (Australia, 1) – Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:4, 6:2