ATP Szanghaj: Zwycięstwa Kubota i Matkowskiego

14 paź 2015, 13:25

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Szanghaju. Kubot gra w Chinach w parze z Hindusem Rohanem Bopanną, a Matkowski z Serbem Nenadem Zimonjiciem.

Kubot w parze z Bopanną wygrali 6:3, 7:6 z parą brytyjsko-szwedzką – Dominic Inglot/Robert Lindstedt. Po dwóch stronach siatki stanęli zatem Kubot i Lindstedt, a więc mistrzowie Australian Open 2014.

W całym meczu doszło tylko do jednego przełamania serwisu. W pierwszym secie podanie stracili Brytyjczyk i Szwed, co spowodowało ich porażkę w tej partii 3:6. Drugi set to pewna gra obu par w swoich gemach serwisowych. Doszło do tie-breaka, w którym lepsi byli Polak i Hindus, wygrywając do 4.

W ćwierćfinale rywalami Kubota i Bopanny będą zwycięzcy meczu pomiędzy Feliciano Lopezem z Hiszpanii i Maksem Mirnym z Białorusi, a Jeanem Julianem Rojerem z Holandii i Horią Tecau z Rumunii.

Matkowski z Zimonjiciem zwyciężyli po dramatycznym meczu 6:7, 6:4, 10:8 z parą australijską – Nick Kyrgios/Bernard Tomic.

W pierwszym secie nie było żadnych przełamań, a w tie-breaku to młodzi Australijczycy okazali się lepsi i wygrali do 4. Drugi set lepiej zaczęli Matkowski i Zimonjic, którzy przy pierwszej okazji przełamali serwis rywali. Kyrgios i Tomic odpowiedzieli jednak po chwili tym samym. W dalszej części seta Polakowi i Serbowi udało się wygrać gem serwisowy rywali po raz drugi i doprowadzić do decydującej rozgrywki. W supertiebreaku szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą, ale ostatecznie zadecydowało większe doświadczenie Matkowskiego i Zimonjicia.

Dzięki zwycięstwu polsko-serbski duet przybliżył się do awansu do turnieju masters w Londynie. W ćwierćfinale Polak i Serb zagrają z lepszymi z pary Raven Klaasen (RPA)/Marcelo Melo (Brazylia) – Jeremy Chardy (Francja)/Kevin Anderson (RPA).

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj, (pula nagród: $4,783,000 mln) 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Rohan Bopanna, Indie  –  Dominic Inglot, Wielka Brytania/Robert Lindstedt, Szwecja  6:3, 7:6

Marcin Matkowski, Polska/Nenad Zimonjic, Serbia  –  Nick Kyrgios, Australia/Bernard Tomic, Australia  6:7, 6:4, 10:8