ATP Tokio. Zmęczony Hubert Hurkacz odpada z turnieju już w 1. rundzie

18 paź 2023, 07:48

Po wyczerpującym maratonie w Szanghaju i wygraniu turnieju, Hubert Hurkacz przystąpił do rywalizacji w ATP 500 w Tokio. Polak wyraźnie odczuwał trudy związane z poprzednimi meczami i przegrał w trzech setach z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem, odpadając z turnieju już w 1. rundzie.

Hurkacz odpada z ATP 500 Tokio

W pierwszym secie Polak musiał gonić wynik – po przełamaniu w pierwszym gemie i skutecznym serwisie Zhang prowadził 2:0. Nasz tenisista zdołał dogonić Chińczyka i wyrównał do stanu 3:3. Od tego czasu miał wyraźną przewagę, która pozwoliła mu wygrać trzy kolejne wymiany i całą partię 6:3.

Drugi set początkowo przebiegał po myśli Hurkacza – w dość łatwy sposób wyszedł na prowadzenie 3:1. W szóstym gemie dał się jednak przełamać, co dla Chińczyka było sygnałem do ataku. Ostatecznie, po zaciętej grze Polak nie obronił piłki przy własnym serwisie i przegrał 4:6.

W decydującym secie żaden z tenisistów nie dał rywalowi okazji do zwycięstwa przy jego serwisie. Wymiany były zacięte, dlatego o losach tej partii decydował tie-break. W nim lepszy był Zhang, który skorzystał na dużym zmęczeniu naszego tenisisty, wygrał 7:4 i awansował do drugiej rundy.

Zhizhen Zhang (57. ATP) vs Hubert Hurkacz (11. ATP) 3:6, 6:4, 7:6(4)

Dzięki temu zwycięstwu Zhizhen Zhang awansował do drugiej rundy turnieju ATP 500 w Tokio, w której zmierzy się z Rosjaninem Asłanem Karacewem. Przed Polakiem z kolei następne zmagania – w turniejach ATP 500 w Bazylei i ATP Masters 1000 w Paryżu.