ATP Toronto. Pewna wygrana i awans Hurkacza do 2. rundy!

8 sie 2023, 08:38

Udanie rozpoczęły się zmagania w turnieju ATP 1000 Toronto dla Huberta Hurkacza. Polski tenisista w dwóch setach wygrał z Aleksandrem Bublikiem, notując tym szóste z rzędu zwycięstwo nad tenisistą reprezentującym Kazachstan.

Pewna wygrana Hurkacza

Hubert Hurkacz ma prawdziwy patent na reprezentującego Kazachstan Bublika. Przed meczem w Toronto obaj mierzyli się sześciokrotnie i poza pierwszym pojedynkiem z lutego 2020 roku z Dubaju (porażka 2:6, 5:7), w pozostałych pojedynkach lepszy był Polak. Tym razem było podobnie.

Pierwszy set rozpoczął się od serii trzech z rzędu przełamań, dzięki którym Hurkacz prowadził 3:2. W kolejnych wymianach obaj tenisiści byli już bardziej skuteczniejsi, a kluczowy dla losów pierwszej partii był dziewiąty gem. Polski tenisista ponownie wygrał przy serwisie rywala i ukończył seta przy stanie 6:3.

Druga partia przez cały jej przebieg była bardzo wyrównana. Pierwsze przełamanie na korzyść Bublika miało miejsce w piątym gemie, ale po chwili Hurkacz odpowiedział tym samym. Przy stanie 40:30 w 11. gemie Polak miał piłkę meczową, ale jej nie wykorzystał. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc tie-break, w którym nasz tenisista był skuteczniejszy – wygrał 7:2 i całe spotkanie.

Aleksander Bublik (28. ATP) vs Hubert Hurkacz (17. ATP) 3:6, (2)6:7

Hubert Hurkacz awansował tym samym do drugiej rundy turnieju ATP 1000 Toronto, w której zagra z Miomirem Kecmanovicem (44. ATP). Serb w poprzedniej rundzie uporał się z Chilijczykiem Cristianem Garinem (7:6, 4:6, 6:4).