ATP w Metz. Jan Zieliński mistrzem w deblu. Obronił swój tytuł

11 lis 2023, 16:26

Jan Zieliński i Hugo Nys powtórzyli sukces z poprzedniego roku. Polak i Monakijczyk wygrani w zawodach ATP 250 na kortach twardych w Metz. W finale pokonali niemiecką parę Constantin Frantzen i Hendrik Jebens 6:4, 6:4.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jan Zieliński rekordzistą. Nikt nie wygrał tyle razy ATP w Metz

Jan Zieliński i Hugo Nys przed turniejem Moselle Open 2023 zostali rozstawieni  z “jedynką”. Polsko-monakijski duet pokazał, że doskonale czuje się w roli faworyta. Na start francuskich zawodów pokonali holendersko-meksykańską parę Sander Arends/Miguel Angel Reyes-Varela. Następnie Polak i Monakijczyk rozprawili się z  reprezentantami gospodarzy Sadio Doumbią i Fabienem Reboulem.

W finale duetowi Zieliński/Nys przyszło się zmierzyć z niemieckim duetem Constantin Frantzen i Hendrik Jebens. W tym spotkaniu Polak i Monakijczyk poradzili sobie znakomicie i nie stracili nawet jednego seta. W ciągu zaledwie 72 minuty pokonali rywali 6:4, 6:4.

Tym samym Polak zapisał się w historii turnieju Moselle Open. Zieliński został pierwszym deblistą, który wygrał imprezę trzy razy z rzędu. W 2021 roku dokonał tego w parze z Hubertem Hurkaczem. Dwie kolejne edycji padły łupem jego i Nysa. Dzięki zwycięstwu we Francji Polak i Monakijczyk zakończą sezon 2023 w gronie dziesięciu najlepszych par deblowych.