ATP w Montpellier: Janowicz w finale!

Aktualizacja: 7 lut 2015, 19:35
7 lut 2015, 17:10

Janowicz wywalczył awans do finału turnieju ATP w Montpellier pokonując Joao Sousę 7:6(9), 3:6, 6:1!

Polak dobrze rozpoczął półfinałowe spotkanie, od wygranego gema przy swoim podaniu. Portugalczyk jednak nie zamierzał oddawać własnego serwisu i do staniu 2:1 utrzymywał kontakt z Łodzianinem. Wtedy to Janowicz przełamał rywala i wydawało się uzyskał bezpieczną przewagę. Nic z tych rzeczy! Janowicz od staniu 5:2 przegrał trzy kolejne gemy i doprowadził do nerwowej końcówki. Ta zakończyła się tie-breakiem wygranym na szczęście przez naszego zawodnika do 9!

Druga odsłona to niestety słabsza gra Łodzianina. Janowicz nie potrafił złapać własnego rytmu gry i został przełamany już przy pierwszej możliwej okazji. Szybko doprowadził do stanu 0:3, z którego nie udało się już wyjść. Polak przegrał seta 3:6 i o wszystkim miał zadecydować trzeci set!

Ostatnia partia to już na szczęście dominacja naszego zawodnika, który gonił po korcie Portugalczyka. Najlepszym ukazaniem różnicy klas na korcie był wynik 5:0! Rywal Janowicza uchronił się przed tzw. rowerykiem i wygrał honorowego gema. Chwilę później nasz rodak rozbił Sousę przy własnym serwisie i pewnie wygrał 6:1!

Jerzy Janowicz – Joao Sousa 7:6(9), 3:6, 6:1