ATP w Rzymie: Jan Zieliński w drugiej rundzie debla. Świetny mecz polsko-monakijskiego duetu

Aktualizacja: 12 maj 2023, 23:23
12 maj 2023, 21:58

Grający w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem Jan Zieliński zameldował się w drugiej rundzie debla podczas turnieju ATP w Rzymie. Polak wraz ze swoim kompanem w dwóch setach pokonali amerykańsko-hiszpańską parę.

Jan Zieliński i Hugo Nys w tym sezonie dwukrotnie grali w finale dużych turniejów, ale w obu przegrali. Najpierw w Australian Open lepsi okazali się Rinki Hijikata i Jason Kubler, natomiast w Phoenix po zaciętym boju przegrali z Nathanielem Lammonsem i Jacksonem Withrowem.

Zieliński i Nys pewnie wygrali w deblu

W pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie polsko-monakijski duet mierzył się z Amerykaninem Maximem Cressym i Hiszpanem Davidem Vegą Hernandezem. Byli faworytami, bowiem przeciwnicy jeszcze nigdy wcześniej nie występowali razem w deblu.

Pierwszy set był wyrównany do pewnego momentu. Do stanu 3:3 oba duety wykorzystywały wszystkie swoje serwisy, ale od tego rezultat Zieliński i Nys wrzucili drugi bieg. Pewnie wygrali trzy kolejne gemy i bez większego problemu zwyciężyli w pierwszym secie 6:3.

Drugi set miał dość podobny przebieg. Polsko-monakijski duet toczył wyrównaną walkę z amerykańsko-hiszpańską parą, ale tylko do stanu 3:3. Później Zieliński i Nys wyszli na prowadzenie 4:3, następnie przełamali rywali, a na koniec potwierdzili swoją przewagę, triumfując 6:3.

Hugo Nys/Jan Zieliński vs Maxime Cressy/David Vega Hernandez 6:3, 6:3

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali tym samym do drugiej rundy gry deblowej podczas turnieju ATP w Rzymie. Ich rywalami będą Francuzi Nicolas Mahut i Fabrice Martin lub Chorwat Ivan Dodig i Amerykanin Austin Krajicek.