ATP Sofia: pewne zwycięstwo Fyrstenberga i Rosola

3 lut 2016, 18:00

W tym tygodniu na tenisowych kortach nie oglądamy reprezentantów Polski grających w singlu, za to emocje podgrzewają nam debliści. W halowym turnieju w Sofii występuje Mariusz Fyrstenberg, a jego partnerem jest Lukas Rosol. Polak i Czech wygrali w ćwierćfinale tej imprezy z rozstawionym z numerem 1 duetem Philipp Petzschner/Alexander Peya 6:3, 6:3.

Był to bardzo jednostronny mecz. W pierwszym secie Fyrstenberg i Rosol szybko objęli prowadzenie 3:0, przegrywając w tym czasie ledwie cztery piłki. Od tego czasu rywale się obudzili, ale energii starczyło im ledwie na grę “gem za gem”, co oczywiście bardziej sprzyjało polsko-czeskiej parze, która wygrała tego seta 6:3.

Początek drugiej partii to już dużo bardziej zacięty mecz. Petzschner i Peya potrafili trzymać się rywali i pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe, z drugiej strony też niespecjalnie utrudniali wygrywanie gemów serwisowych Polakowi i Czechowi, co po sześciu gemach dało wynik 3:3. Od tego momentu powrócił scenariusz z początku pierwszego seta. 3 wygrane gemy z rzędu Fyrstenberga i Rosola dały zwycięstwo w drugim secie 6:3 i awans do ćwierćfinału.

To pierwszy wspólny turniej polsko-czeskiej pary. W pierwszej połowie stycznia Fyrstenberg występował w parze z Santiago Gonzalezem, docierając do ćwierćfinału w Chennai i wygrywając challenger w Canberze. W Australian Open deblista wystąpił z Jerzym Janowiczem, przegrywając jednak w drugiej rundzie.

Co ciekawe, Fyrstenberg i Rosol są już w półfinale, a nie znają nawet pary, z której wyłoni się ich przeciwnik. Będzie to jeden z czterech duetów Sergey Betov/Mikhail Elgin, Tuna Altuna/Konstantin Kravchuk, Philipp Oswald/Adil Shamasdin, Alexander Bury/Igor Zelenay. Patrząc na tą stawkę można śmiało stwierdzić, dla polsko-czeskiej pary brak awansu do finału będzie sporym rozczarowaniem.

Garanti Koza Sofia Open, Sofia, ATP World Tour 250 (pula nagród: 463,520€), ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg, Polska / Lukas Rosol, Czechy – Philipp Petzschner, Niemcy / Alexander Peya, Austria [1] 6:3, 6:3