ATP Walencja: Awans Przysiężnego! Polak jak burza przemknął przez kwalifikacje

27 paź 2015, 00:01

Michał Przysiężny w trzech meczach kwalifikacyjnych nie stracił ani jednego seta i pewnym krokiem wszedł do drabinki głównej turnieju ATP 250 w Walencji. Szczęście uśmiechnęło się do Polaka, który w 1. rundzie zmierzy się z innym zawodnikiem z eliminacji- Taro Danielem.

W meczu o awans ,,Ołówek” wygrał z piekielnie zdolnym Qenitnem Halysem z Francji. 19-latek z Bandy notuje ostatnio świetne rezultaty, jednak w meczu przeciwko Przysiężnemu był bez szans. Polak w godzinę i dwadzieścia dwie minuty rozprawił się z Halsyem i zapewnił sobie awans do drabinki głównej.

Młody Francuz miał problemy od samego początku spotkania. Już w swoim drugim gemie serwisowym dał się przełamać, dzięki czemu 31-letni Polak mógł przejąć kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Wydawało się, że Polak w pierwszym secie doprowadzi do happy-endu, jednak zupełnie nieoczekiwanie przy prowadzeniu 5:4 i własnym serwisie przegrał gema do zera. O losach pierwszego seta zadecydował więc tie-break, w którym roiło się od tzw. mini-przełamań. Na wierzch wypłynęło jednak doświadczenie Michała Przysiężnego, który rozegrał już wiele takich końcówek setów w swojej karierze, Polak wykorzystał drugą piłkę setową, czym zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej partii w stosunku 7:6(6).

Już nieco mniejszy opór postawił Halys w secie drugim. Co prawda pierwszymi czterema gemami tenisiści podzielili się po równo, lecz później na korcie dzielił i rządził już tylko Michał Przysiężny. Od stanu 2:2 Polak wygrał cztery gemy z rzędu, czym zagwarantował sobie zwycięstwo w meczu, a przede wszystkim prawo gry w turnieju głównym.

Polak nie ma jednak czasu na świętowanie, ponieważ już jutro czeka go pojedynek 1. rundy, w którym zmierzy się z Taro Danielem z Japonii. Azjata trenujący w Hiszpanii robi stałe postępy i z każdym miesiącem zbliża się do TOP 100. Obecnie sklasyfikowany na 120. pozycji w rankingu ATP Daniel do turnieju głównego, podobnie jak Przysiężny, przebijał się przez kwalifikacje. Jutrzejsza konfrontacja Polaka i Japończyka będzie pierwszą, jaką obaj Panowie stoczą między sobą. Zwycięzca pojedynku Przysiężny-Daniel w 2. rundzie trafi na lepszego z hiszpańskiej pary Fernando Verdasco- Guillermo Garcia-Lopez.

Valencia Open, Walencja (pula nagród: $537,050), mecz 2. rundy kwalifikacji gry pojedynczej mężczyzn:

Michał Przysiężny, Polska- Quentin Halys 7:6(6), 6:2