ATP Walencja: Przysiężny bardzo bliski awansu do drabinki głównej

25 paź 2015, 20:13

Michał Przysiężny wygrał drugi mecz w kwalifikacjach do turnieju w Walencji i już tylko jedno zwycięstwo dzieli go od pełni szczęścia. Polak okazał się dziś lepszy od Carlosa Tabernera- zdolnego 18-latka z Hiszpanii.

,,Ołówek” był zdecydowanym faworytem tego starcia. Nastolatek z Hiszpanii zajmuje dopiero 840. pozycję w rankingu ATP i nie osiągnął jeszcze nic wielkiego w seniorskich rozgrywkach. Przysiężny udzielał mu dzisiaj lekcji tenisa, chociaż nie był zbyt srogim nauczycielem.

Już pierwszy gem zwiastował, że nie wszystko dzisiaj będzie się układało łatwo i przyjemnie. Polak musiał bronić dwóch brak-pointów, ale zdołał uchronić się przed niebezpieczeństwem. Później uspokoił nieco sytuację na korcie co poskutkowało przełamaniem przeciwnika w gemie czwartym. W ósmym gemie, przy podaniu Tabernera, Polak miał piłkę setową, jednak nie została ona odpowiednio spożytkowana. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, bo już po chwili Hiszpan przełamał naszego reprezentanta i po zmianie stron serwował, aby doprowadzić do remisu 5:5. Na szczęście Przysiężny w porę się obudził i przełamując przeciwnika do 30 wygrał pierwszego seta.

W drugim secie, podobnie jak w pierwszym oglądaliśmy trzy przełamania. Nerwów było jednak znacznie więcej, ponieważ jako pierwszy na dwugemowe prowadzenie wyszedł Taberner. Polak z lekkim opóźnieniem, ale zaczął jednak grać na swoim normalnym poziomie w drugim secie. Objął prowadzenie 3:2 i od tego momentu nie pozwolił już rywalowi na zbyt wiele. Zakończenie seta było podobne jak w partii otwierającej, Hiszpan serwował przy stanie 4:5, jednak po raz kolejny nie wytrzymał presji i dał się przełamać Michałowi w kluczowym momencie.

Po dwóch wygranych spotkaniach Przysiężny dotarł do decydującej rundy kwalifikacji. W niej zmierzy się z Quentinem Halysem z Francji. 18-latek zajmuje obecnie 191. pozycję w rankingu ATP i jest uznawany za jeden z największych talentów, które w najbliższym czasie mają stanowić o silę trójkolorowego tenisa.

Valencia Open, Walencja (pula nagród: $537,050), mecz 2. rundy kwalifikacji gry pojedynczej mężczyzn:

Michał Przysiężny- Carlos Taberner 6:4, 6:4