ATP Waszyngton: Kubot i Melo meldują się w półfinale!

1 sie 2019, 06:54

Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo pokonali Nicholasa Monroe i Matthewa Ebdena w ćwierćfinale debla turnieju w Waszyngtonie i awansowali do półfinału.

Polsko-Brazylijska para, która w turnieju rozstawiona jest z “2” w pierwszym secie pokazał się z bardzo dobrej strony notując dwa przełamania i zwyciężając pewnie 6:2.

Po gładkim zwycięstwie w pierwszym secie w kolejnej partii Amerykanin wraz z Australijczykiem zaczęli grać lepiej i po raz pierwszy w piątym gemie Kubot wraz z Melo stracili własne podanie. Jednak stratę nadrobili już w kolejnym gemie. Gdy wydawało się, że o zwycięstwie w drugim secie zdecyduje tie break polsko-brazylijski debel w jedenastym gemie dał się przełamać następnie przegrał przy serwisie rywali i przegrał ostatecznie drugiego seta 7:5, a o końcowym zwycięstwie decydować miał super tie break. W nim Kubot wraz z Melo zdemolowali rywali oddając im zaledwie dwa punkty i zwyciężając 10:2.

Ebden/Monroe – Kubot/Melo 2:6, 7:5, 2:10