ATP Waszyngton: Kubot i Melo zagrają w ćwierćfinale

30 lip 2019, 08:57

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy w turnieju ATP World Tour 500 w Waszyngtonie rozstawieni są z numerem “2” pokonali w I rundzie Amerykanina Rajeeva Rama i Brytyjczyka Joe Salisburego.

Polsko-Brazylijska para przed spotkaniem mimo rozstawienia nie była murowanym faworytem, a obie pary spotkały się już w tym roku i to rywale okazali się lepsi.

W pierwszych dwóch setach gra była bardzo wyrównana i o tym kto zwycięży decydowało jedno przełamanie. W pierwszym secie przy stanie 5:4 stracili podanie i ulegli rywala 6:4. W drugim secie przy stanie 5:3 dla Kubota i Melo, którzy wygrali gema przy serwisie rywali i ostatecznie pokonali rywali zwyciężając 6:3.

W super tie breaku lepsi okazali się Kubot wraz z Melo, którzy zabrali rywalom aż 4 podania oddając im zaledwie dwa przy swoim serwisie i zwyciężając 10:5.

Ram/Salisbury – Kubot/Melo 6:4, 3:6, 5:10