ATP Waszyngton: Matkowski poza turniejem

8 sie 2015, 20:40

Marcin Matkowski, grający w parze z Serbem Nenadem Zimonjiciem po porażce w półfinale z turniejową “dwójką”, parą Ivan Dodig (Chorwacja), Marcelo Melo (Brazylia) (0:6, 4:6), odpadli z turnieju w Waszyngtonie.

Para z Polakiem w składzie kompletnie nie mogła odnaleźć się w pierwszym secie, przegrywając go do zera. Rozstawieni z „4” Polak i Serb kiepsko zaczęli to spotkanie, już w pierwszym gemie dając się przełamać. Turniejowa „2” pewnie wygrywała gemy przy swoim, świetnie też radziła sobie z odbiorem podań pary Polsko-Serbskiej, pewnie wygrywając pierwszą partię 6:0.

Na drugiego seta para z Polakiem w składzie wyszła bardziej zmotywowana. Efektem czego była wyrównana gra w w drugiej parti. Dopiero w 5 gemie doszło do przełamania, za sprawą pary Chorwacko-Brazylijskiej. Turniejowa „2” z przewagą gema pewnie zmierzała po finał w tym turnieju. Wygrywając gemy przy swoim serwisie rozstrzygnęli drugiego seta na swoją korzyść 6:4.

Citi Open, Waszyngton, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,753,020 $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:
Dodig I./Melo M. [2] Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic [4] 6:0, 6:4