Strona główna Tenis ATP ATP Wiedeń: Mariusz Fyrstenber i Guillermo Duran w drugiej rundzie

ATP Wiedeń: Mariusz Fyrstenber i Guillermo Duran w drugiej rundzie

0

Mariusz Fyrstenberg w parze z Guillermo Duran wygrali mecz pierwszej rundy turnieju deblistów w Wiedniu. Polak i Argentyńczyk w pierwszej rundzie turnieju pokonali parę Mate Pavic Alexand Peya 6:3 3:6 12:10.

Turniej w stolicy Austrii to trzeci wspólny występ Mariusza Fyrstenberga i Guillermo Durana. Po niepowodzeniach w Sankt Petersburgu i Moskwie, w Wiedniu nadszedł przełom. Polak i Argentyńczyk do drabinki turnieju głównego w Wiedniu dostali się, przechodząc dwustopniowe eliminacje.

Mecz między polsko – argentyńską parą i chorwacko – austriacką trwał blisko półtorej godziny. W obu setach zwycięskie pary po razie przełamały przeciwników. W supertiebreakowej “dogrywce” lepsi okazali się “nasi” tenisiści, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Przeciwnikami Fyrstenberga i Durana w walce o półfinał turnieju Erste Bank Open będą zwycięzcy spotkania między turniejową jedynką Jamie Murray/Bruno Soares i Amerykanami Johnem Isnerem oraz Scotem Lipskym.

W drugiej rundzie turnieju w stolicy Austrii grają również obrońcy trofeum sprzed roku – Łukasz Kubot i Marcelo Melo. O półfinał turnieju Polak i Brazylijczyk zmierzą się z parą Pablo Cuevas/Victor Troicki.

Erste Bank Open 500, Wiedeń, ATP  (pula nagród: 1 884 645 $), mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Polska (Q)/ Guillermo Duran, Argentyna (Q) – Mate Pavić, Chorwacja /Alexander Peya, Austria 6:3 3:6 12 -10.

Komentarze