ATP Wiedeń: Matkowski nokautuje i jest już w ćwierćfinale, Kubot też z awansem

21 paź 2015, 17:53

Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP w Wiedniu. Tej samej sztuki dokonał także Marcin Matkowski wraz z Serbem Nenadem Zimonjiciem.

Kubot w parze z Melo pokonali kolumbijski duet Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah. W pierwszym secie zadecydowało jedno przełamanie na korzyść Polaka i Brazylijczyka. W drugim secie rywale prowadzili już 4:1, ale Kubot i Melo odrobili straty i doprowadzili do tiebreaka. Mieli w nim piłkę meczową, ale nie udało im się wygrać tego seta. O losach meczu decydował więc supertiebreak, w którym minimalnie lepsi byli Kubot i Melo.

W ćwierćfinale ich rywalami będą rozstawieni w Wiedniu z numerem “1” Holender Jean-Julian Rojer i Rumun Horia Tecau.

Matkowski w parze z Zimonjiciem pokonali parę hiszpańsko-austriacką – Guillermo Garcia-Lopez i Dominic Thiem. Rywale specjalizują się głównie w singlu, co było widać na korcie. W pierwszym secie Polak i Serb nie oddali przeciwnikom ani jednego gema, co w meczach deblowych zdarza się niezwykle rzadko. W drugim secie Hiszpan i Austriak spisali się nieco lepiej, ale wystarczyło to tylko do ugrania trzech gemów.

Dzięki zwycięstwu, Matkowski i Zimonjic uczynili kolejny krok do awansu do turnieju Masters w Londynie. Polsko-serbski duet jest w bardzo uprzywilejowanej sytuacji i tylko splot bardzo niekorzystnych okoliczności może sprawić, że nie zagrają oni w Londynie.

W ćwierćfinale ich rywalami będą zwycięzcy meczu pomiędzy Davidem Ferrerem i Marciem Lopezem z Hiszpanii, a Andreasem Seppim z Włoch i Davidem Marrero z Hiszpanii.

Erste Bank Open, Wiedeń, (pula nagród: $1,745,040 mln) 1. runda gry pojedynczej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcelo Melo, Brazylia – Juan-Sebastian Cabal, Kolumbia/Robert Farah, Kolumbia [5] 6:3, 6:7, 10:8

Marcin Matkowski, Polska/Nenad Zimonjic, Serbia [3] – Guillermo Garcia-Lopez, Hiszpania/Dominic Thiem, Austria 6:0, 6:3