ATP Wiedeń: Świetny rezultat Kubota, najlepsza para pokonana

Aktualizacja: 24 paź 2015, 14:44
23 paź 2015, 23:49

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali ćwierćfinałowy pojedynek turnieju ATP 500 w Wiedniu z doskonałą parą Rojer/Tecau. Polak i Brazylijczyk awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się z hiszpańsko-włoskim duetem Marrero/Seppi.

Na korcie centralnym w Wiedniu doszło dzisiaj do bardzo ciekawej sytuacji. Na korcie przebywali jednocześnie debliści numer: 3, 4 i 5 w światowym rankingu. Stawkę uzupełniał Łukasz Kubot, który obecnie jest klasyfikowany w trzeciej dziesiątce.

Mecz lepiej rozpoczęła para rumuńska-holenderska, która wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania. Rojer i Tecau pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszej partii, jednak przy stanie 5:4 podwinęła im się noga i dali się dogonić. Rozochoceni takim przebiegiem wydarzeń Kubot i Melo wykorzystali drugie życie, jakie zostało im podarowane i wygrali pierwszego seta po tie-breaku 7:6(4).

Drugi set przebiegał bardzo podobnie. Rojer i Tecau bardzo pewnie wygrywali gemy serwisowe, jednak w pewnym momencie coś się zacięło. Przy stanie 3:3 przegrali gema przy własnym podaniu do 15 i postawili się w bardzo trudnej sytuacji. Tak doświadczeni tenisiści jak Kubot i Melo nie mogli podobnej sytuacji nie wykorzystać i wygrali drugiego seta 6:4. W ten sposób wyeliminowali najwyżej rozstawiony debel w turnieju i zagwarantowali sobie udział w półfinale.

W meczu, którego stawką będzie awans do finału Kubot i Melo podejmą Davida Marrero i Andreasa Seppiego, którzy wczoraj nieoczekiwanie pokonali Marcina Matkowskiego i Nenada Ziomjica. Przed Łukaszem Kubotem otworzyła się więc szansa na pomszczenie kolegi z reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że od przyszłego roku, ze względu na start w Igrzyskach Olimpijskich Łukasz Kubot i Marcin Matkowski będą ze sobą jednoczyć siły w większości turniejów.

Erste Bank Open, Wiedeń, (pula nagród: $1,745,040 mln) ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Marcelo Melo, Brazylia- Julian Rojer, Holandia/Horia Tecau, Rumunia 7:6(4), 6:4