ATP Winston-Salem: Fyrstenberg i Qureshi nie zagrają w półfinale!

27 sie 2015, 22:27

Rywalami Mariusza Fyrstenberga i Aisam-ul-Haq Qureshi’a w ćwierćfinale ATP Winston-Salem była para Eric Butorac(USA)/Scott Lipsky(USA). Po wyrównanym meczu Polak i Palestyńczyk musieli uznać wyższość pary z USA przegrywając mecz 6:3, 5:7, 10:4.

Pierwszy set zaczął się niekorzystnie dla Polsko-pakistańskiej pary szybkim wyjściem na prowadzenie przeciwników (3:0). Po ciężkim początku Fyrstenberg i Qureshi podjęli wyrównaną walkę gem za gem (5:3). W 9. gemie wydawało się, że Polak i Palestyńczyk zapobiegną szybkiemu zwycięstwu w pierwszym secie pary z USA, jednak po trzech piłkach na przełamanie przeciwnicy wywalczyli sobie piłkę setową i tę szansę skutecznie wykorzystali wychodząc na prowadzenie w meczu (1:0)

W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Polsko-pakistańska para wygrała pierwszego gema i w późniejszej grze “gem za gem” wychodzili na niewielkie prowadzenie. Po 9. gemie (4:5) wszyscy Polscy kibice mieli nadzieję na zwycięstwo Fyrstenberga i Qureshi’a już w kolejnej partii, niestety jednak Butorac i Lipsky doprowadzili do wyrównania wyniku (5:5). Na całe szczęście set udało się zakończyć w 12. gemie (5:7).

W trzeciego seta lepiej weszła para z USA (4:0), jednak Fyrstenberg i Qureshi mocno walczyli o odrobienie strat (4:2). Na niewiele się to jednak zdało przy bardzo dobrej grze rywali i ostatecznie zwycięstwo w secie (10:4) jak i w całym meczu odniósł Butorac i Lipsky.

W półfinale Butorac i Lipsky zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji: Kubot L./Nestor D. – Carreno-Busta P./Garcia-Lopez G.

Butorac E. / Lipsky S. – Fyrstenberg M. / Qureshi A. U. H. 6:3, 5:7, 10:4.