ATP Winston-Salem: Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału

22 sie 2019, 08:11

Hubert Hurkacz pokonał doświadczonego Hiszpana Feliciano Lopeza, który w drugim secie przy stanie 3:1 dla Polaka skreczował.

Hurkacz, który rozstawiony jest w turnieju z numerem trzecim był stawiany w roli faworyta podczas pojedynku z 37-letnim tenisistą. Pierwsze przełamanie zaliczył Hurkacz w czwartym gemie jednak za chwilę jednak stracił przewagę. 22-latek jednak chwile później ponownie przełamał rywala wyszedł na prowadzenie 4:2 i ostatecznie wygrał 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przegranego gema przez Lopeza przy własnym serwisie, a chwile później poprosił o przerwę medyczną. Po przerwie Hurkacz wygrał gema, a 37-latek zdecydował się skreczować.

W ćwierćfinale Wrocławianin zmierzy się z rozstawionym z “10” Francesem Tiafo’em.

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Feliciano Lopez (Hiszpania, 16) 6:3, 3:1 i krecz