ATP Winston-Salem: Niesłyszący Koreańczyk przegrywa po walce z Hurkaczem

20 sie 2019, 23:22

Hubert Hurkacz pokonał w spotkaniu 1. rundy turnieju w Winston-Salem niesłyszącego Duck Hee Lee’a z Korei Południowej zwyciężając 4:6, 6:0, 6:3

Hurkacz, który był faworytem spotkania mecz rozpoczął od wygranego gema do zera. W drugim gemie miał break pointa jednak nie wykorzystał go i Duck Hee Lee doprowadził do wyrównania. Niespodziewanie najlepszy polski tenisista oddał gema rywalowi jednak szybko nadrobił stratę przełamując od razu rywala. Niestety zajmujący 212.miejsce w rankingu TP Koreańczyk po raz drugi przełamał 41. rakietę świata następnie zwyciężył przy własnym serwisie i zwyciężył 6:4.

W drugiego seta idealnie wszedł rozstawiony z “3” Hurkacz, który już w pierwszej próbie wygrał gema przy serwisie rywala i rozpoczął od prowadzenia 2:0. W kolejnej fazie seta 21-latek kontrolował przebieg spotkania i wygrał drugiego seta 6:0. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 4:0 dla polskiego tenisisty jednak w piątym gemie 22-latego stracił serwis i Koreańczyk miał szanse na zdobycie drugiego gema jednak po raz kolejny przegrał gema przy własnym podaniu. W kolejnym gemie polski tenisista po raz drugi w secie stracił gema przy własnym podaniu. Ostatecznie pochodzący z Wrocławia tenisista zwyciężył 6:3 i awansował do kolejnej rundy.

Hubert Hurkacz (3) – Duck Hee Lee 4:6, 6:0, 6:3