Strona główna Tenis ATP ATP Winston Salem: Janowicz nie powtórzy ubiegłorocznego finału

ATP Winston Salem: Janowicz nie powtórzy ubiegłorocznego finału

0

Jerzy Janowicz odpadł z tenisowego turnieju ATP w amerykańskim Winston-Salem. Polski tenisista w 1/8 finału przegrał 6:7 4:6 z reprezentantem RPA Kevinem Andersonem.

Historia spotkań Janowicza z Andersonem nie jest zbyt bogata. Tenisiści ci mierzyli się ze sobą do tej pory dwukrotnie. W obu przypadkach wygrywał Anderson, najpierw w 2013 roku na turnieju w Monte-Carlo, a później w 2014 roku na US Open.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu, obaj tenisiści bez większych problemów wygrywali swoje gemy serwisowe. Nerwowo było przy stanie 5:4 dla Andersona, kiedy Janowicz bronił piłek setowych. Polakowi udało się jednak wybrnąć z trudnej sytuacji, ratując się świetnymi serwisami. W efekcie doprowadziło to do tiebreaka. W nim górę wzięła solidność Andersona, który pewnie wygrał do 2.

W drugiej partii nastąpiło pierwsze przełamanie serwisu. Przy wyniku 2:2, swoje podanie stracił Janowicz. Jak się okazało, wystarczyło to reprezentantowi Afryki Południowej, aby zwyciężyć w tej partii. Anderson nie przegrał w tym meczu żadnego gema przy swoim serwisie i awansował do ćwierćfinału.

Porażka Janowicza oznacza, że Polak nie powtórzy swojego ubiegłorocznego sukcesu z tego turnieju, gdzie dotarł do finału. W decydującym o tytule meczu Janowicz miał nawet piłki meczowe, ale ostatecznie przegrał z Czechem Lukasem Rosolem.

Winston-Salem Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: $616,210), mecz 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska [16]  –  Kevin Anderson, RPA [2] 6:7, 4:6

Komentarze