ATP Winston-Salem: Kubot i Nestor zrównali rywali z ziemią

28 sie 2015, 10:03

Tylko 53 minuty trwało ćwierćfinałowe spotkanie Łukasza Kubota i Daniela Nestora z hiszpańską parą Carreno-Busta/Garcia Lopez. Polak i Kanadyjczyk wygrali bez zbędnego przedłużania 6:2, 6:3

Pojedynek był bardzo jednostronny, w pierwszych trzech gemach hiszpański duet zdobył tylko trzy punkty. Potem co prawda mieli jedną okazję na odrobienie straty przełamania, ale jej nie wykorzystali. Za to Kubot i Nestor włączyli wyższy bieg i sami po raz drugi przełamali przeciwników wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję przy ich serwisie. Po 26 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 6:2 dla polsko-kanadyjskiej pary.

Drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwsza odsłona gry. Polak z Kanadyjczykiem wyszli na bezpieczne prowadzenie 3:0 z przewaga jednego przełamania. Następnie skupili się tylko na skutecznej grze przy własnym podaniu, co przyniosło oczekiwany efekt. Hiszpanie w drugim secie nie doczekali się na choćby jednego break-pointa i po 53 minutach gry musieli się pożegnać z turniejem.

Łukasz Kubot i Daniel Nestor zmierzą się w półfinale z amerykański deblem Butorac/Lipsky.

Pablo Carreno-Busta, który w Winston-Salem doszedł do ćwierćfinałów w grze pojedynczej oraz podwójnej będzie pierwszym rywalem Jerzego Janowicza w zbliżającym się US Open.

Winston-Salem Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: $616,210), mecz 1/4 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Daniel Nestor, Kanada [1]- Pablo Carreno-Busta/ Guillermo Garcia-Lopez, obaj z Hiszpanii 6:2, 6:3