ATP Winston-Salem: Kubot lepszy od swojego byłego partnera

26 sie 2015, 10:35

Najwyżej rozstawieni w Winston-Salem Open, Łukasz Kubot i Daniel Nestor pewnie wygrali swój pierwszy pojedynek. Co ciekawe, jednym z rywali był Oliver Marach, który przez wiele lat grał w jednej parze, właśnie z Łukaszem Kubotem. Austriaka uzupełniał młody Czech, Jiri Vesely.

Polsko-kanadyjska para była zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Łukasz Kubot to solidna deblowa firma, natomiast 42-letni Nestor znajduje się ostatnio w wybitnej formie. Z francuskim partnerem osiągnął ostatnio finał w Montrealu, a tydzień później okazali się bezkonkurencyjni w Cincinnati. Liczymy, że dobra passa kanadyjskiego weterana przedłuży się o kolejny tydzień.

Mamy do tego powody, ponieważ w pierwszym meczu Kubot i Nestor spisali się na miarę oczekiwań. W pierwszym secie tracili sporo punktów przy własnym podaniu, ale rywale z sześciu szans na przełamanie wykorzystali tylko jedną. Polak z Kanadyjczykiem mieli tylko trzy break-pointowe szanse, ale za to aż dwie z nich udało im się przemienić na przełamanie. Kubot i Nestor wykorzystali pierwszą piłkę setową i wygrali premierową odsłonę w stosunku 6:3.

W drugim secie obie pary bardzo dobrze serwowały. Pierwsze break-pointy pojawiły się dopiero w 11. gemie. Marach i Vesely nie dali się jednak przełamać i do wyłonienia zwycięzcy w drugim secie potrzebny był tie-break. O jego losach zaważyła jedna piłka przy stanie 2:1 dla polsko-kanadyjskiego duetu. Jak się później to okazało to właśnie wtedy miał miejsce jedyny mini-break w decydującej rozgrywce. Polak z Kanadyjczykiem uzyskali przewagę, a później pilnowali tylko własnego serwisu, co pozwoliło na zwycięstwo 7:6(4).

Winston-Salem Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: $616,210), mecz pierwszej rundy gry podwójnej mężczyzn:

(1) Łukasz Kubot, Polska/ Daniel Nestor, Kanada- Olivier Marach, Austria/ Jiri Vesely, Czechy 6:3, 7:6(4)