Strona główna Tenis ATP ATP Winston-Salem: Udana pogoń Fyrstenberga

ATP Winston-Salem: Udana pogoń Fyrstenberga

0

Mariusz Fyrstenberg i Aisam-Ul-Haq Qureshi awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej Winston-Salem. Jeśli pokonają kolejnych rywali to bardzo prawdopodobne jest, że w półfinale dojdzie do bratobójczego pojedynku Mariusza z Łukaszem Kubotem.

Rywalami polsko-pakistańskiej pary byli Jonathan Marray z Wielkiej Brytanii i Michael Venus z Nowej Zelandii. Mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany, ponieważ każdy z czterech zawodników jest notowany w okolicach 50. miejsca na świecie.

Niestety mecz nie rozpoczął się najlepiej dla Fyrstenberga i Qureshiego. Już w 4. gemie dali się przełamać ,,na sucho” i musieli odrabiać straty. W kolejnym gemie pojawiła się szansa na odrobienie strat, ale Marray z Venusem się wybronili, jak się później okazało był to zarazem pierwszy i ostatni brak-point dla polsko-pakistańskiej pary w pierwszej odsłonie gry. Marray z Venusem kontrolowali sytuację na korcie i wygrali 6:3.

Drugi set miał bardzo podobny scenariusz. Jedyne przełamanie w secie znów nastąpiło w 4. gemie jednak tym razem to Fyrstenberg i Qureshi odskoczyli rywalom na dwa gemy przewagi. Od tamtej chwili do końca seta stracili tylko cztery punkty w trzech gemach serwisowych co pozwoliło na bezpieczne dowiezienie zaliczki do końca seta. Polak i Pakistańczyk wygrali drugą partię 6:3, a do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebny był super tie-break.

1:0, to był jedyny moment, kiedy na prowadzeniu byli rywale. Później na korcie rządzili Polak z Pakistańczykiem, którzy przy własnym podaniu nie stracili ani jednego punktu. Po 68 minutach gry Fyrstenberg i Qureshi mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:6, 6:3, 10:6.

O półfinał zagrają z amerykańską parą Lipsky/Butorac, która w Winston Salem jest rozstawiona z numerem trzecim. Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 21.

Winston-Salem Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: $616,210), mecz pierwszej rundy gry podwójnej mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg, Polska/Aisam-Ul-Haq Qureshi, Pakistan- Jonathan Marray, Wielka Brytania/ Michael Venus, Nowa Zelandia 3:6, 6:3, 10:6

Komentarze