ATP Winston-Salem: Zaskakująca porażka Kubota i Nestora

29 sie 2015, 00:46

Łukasz Kubot i Daniel Nestor nie awansowali do finału gry podwójnej w turnieju Winston-Salem Open. Dzisiejsze spotkanie nie układało się od początku po ich myśli. Po niespełna 1,5 h ich amerykańscy przeciwnicy mogli się cieszyć ze zwycięstwa 2:1 w setach.

Kubot i Nestor w błyskawicznym tempie, bez straty seta doszli do półfinału. Tam czekali już na nich o wiele groźniejsi Amerykanie, Eric Butorac i Scott Lipsky, rozstawieni w Winston-Salem z numerem trzecim. Amerykański debel swoją klasę potwierdził w 1/4 finału, kiedy to pokonali 6:3, 5:7, 10:4 Mariusza Fyrstenberga i Aisama-Ul-Haq Qureshiego.

Już w swoich dwóch pierwszych gemach serwisowych Polak i Kanadyjczyk musieli bronić sześciu break-pointów. Stanęli, jednak na wysokości zadania i nie pozwolili odskoczyć rywalom z wynikiem. Butorac i Lipsky przełamali polsko-kanadyjską parę dopiero w 8. gemie, lecz po chwili sami przegrali gema przy własnym podaniu i zrobiło się już tylko 5:4.W 10., jak się później okazało decydującym gemie znów lepsi byli Amerykanie, którzy przełamali Kubota i Nestora po raz drugi z rzędu i wygrali pierwszego seta 6:4.

Uskrzydleni zwycięstwem w premierowej odsłonie mocno ruszyli do ataku na początku drugiego seta (2:0). Kubot i Nestor nie mając już nic do stracenia rzucili się do odrabiania strat. Taktyka, przyniosła wymorzony efekt, bo nie dość, że Polak z Kanadyjczykiem odrobili stratę serwisu to sami wyszli na dwugemowe prowadzenie. Rozstawieni z numerem trzecim Amerykanie nie zdążyli już odpowiedź na ten cios i przegrali drugą partię w stosunku 4:6

O tym, kto zagra w jutrzejszym finale zadecydował super tie-break. W dodatkowej rozgrywce obie pary wygrywały wszystkie piłki przy własnym podaniu, przez co żadnej z par nie udało się osiągnąć znacznej przewagi. Dopiero w piętnastym rozegranym punkcie górą byli returnujący w tamtym momencie Amerykanie. Wyszli na prowadzenie 8:7, a następnie wygrali dwa kolejne punkty zapewniając sobie tym samym awans do wielkiego finału Winston-Salem Open.

Winston-Salem Open, ATP World Tour 250 (pula nagród: $616,210), mecz 1/2 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/ Daniel Nestor, Kanada [1]- Eric Butorac/ Scott Lipsky, obaj z USA [3] 4:6, 6:4, 7:10