ATP Winston-Salem: Życiowy sukces Hurkacza! Polak zagra o tytuł

24 sie 2019, 08:01

Hubert Hurkacz pokonał w półfinale turnieju w Winston-Salem Kanadyjczyka Denisa Shapovalova i po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale głównego cyklu ATP!

Hurkacz, który po trzysetowym ćwierćfinale miał kilka godzin na odpoczynek rozegrał przeciwko Kanadyjczykowi znakomite zawody.

W pierwszym secie zawodnicy przy własnym serwisie grali bardzo pewnie jednak to Kanadyjczyk był bliski przełamania Hurkacza w trzecim gemie jednak Polak wybronił się. Decydujący o losach pierwszego seta był szósty gem w którego Hurkacz wygrał przy serwisie Shapovalova. Kanadyjczyk nie zdołał odrobić strat i 22-latek wygrał 6:3.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym trwała wyrównana gra, a najbliżej przełamania w czwartym secie był Kanadyjczyk, który nie wykorzystał czterech break pointów. Wrocławianin ponownie jak w poprzednim secie tak i w drugim przełamał rywala w dziewiątym gemie. Hurkacz podbudowany przełamaniem rywala decydującego gema wygrał do 0 i mógł cieszyć się z awansu do finału.

W finale rywalem Wrocławianina będzie Francuz Benoit Paire.

Hubert Hurkacz – Denis Shapovalov 6:3, 6:4