Strona główna Tenis ATP ATP World Tour 500 Wiedeń: Kubot i Melo bliżej obrony tytułu

ATP World Tour 500 Wiedeń: Kubot i Melo bliżej obrony tytułu

0
źródło: www.zimbio.com

Marcin Matkowski w parze z Davidem Marrero oraz Łukasz Kubot z Marcelem Melo udanie rozpoczęli starty w turniejach rangi World Tour 500 w Bazylei i Wiedniu. Obaj polscy debliści grający w parze z zagranicznymi partnerami zameldowali się w ćwierćfinałach swoich turniejów.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przed rokiem w Wiedniu zdobyli tytuł. Był to drugi tytuł w stolicy Austrii Polaka, poprzednio lubinianin triumfował w 2009 roku. W parze z Oliverem Marachem.

Poniedziałkowy pojedynek był pierwszym krokiem Polaka i Brazylijczyka w kierunku obrony tytułu. W meczu otwarcia Kubotowi i Melo nie dali rady Amerykanin Nicholas Monroe i Nowozelandczyk Artem Sitak. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 6:4.

W trwającym 62 minuty pojedynku zwycięzcy zdobyli o 16 punktów więcej od swych rywali. Wszystko dzieci doskonałej skuteczności akcji po pierwszym podaniu. Wygrali 90% punktów, gdy gra toczyła się po pierwszym serwisie. Polak i Brazylijczyk byli lepsi również, jeżeli chodzi o przełamania serwisu rywali, mieli je o dwa więcej.

W walce o półfinał Polak i Brazylijczyk zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku Pablo Cuevas/Viktor Troicki – Rohan Bopanna/Daniel Nestor.

Erste Bank Open 500, Wiedeń, ATP  (pula nagród: 1 884 645 $), mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Polska (4)/ Marcelo Melo, Brazylia (4) – Nicholas Monroe, USA /Artem Sitak, Nowa Zelandia 6:4 6:4.

Komentarze