ATP World Tour: Drugie zwycięstwo Kubota i Melo. Polsko-brazylijska para w półfinale!

Aktualizacja: 15 lis 2017, 18:21
15 lis 2017, 16:04

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali z parą braci Bobem i Mike’iem Bryanem w meczu w ramach drugiej kolejki grupy A Finałów ATP World Tour. Polak i Brazylijczyk mogą być już pewni występu w półfinale prestiżowej imprezy.

Obie pary wygrały swoje pierwsze meczu w turnieju. Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie dali szans Marcelowi Granollersowi i Ivanowi Dodigowi, natomiast Bob i Mike Bryanowie wygrali z parą Jamie Murray i Bruno Soares.

Dwa sety wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy w środowym spotkaniu. Ten zaczął się fantastycznie dla Polaka i Brazylijczyka, którzy w trzecim gemie przełamali rywali i nie oddali prowadzenia do końca seta wygrywając ostatecznie 6:4.

Kubot i Melo prezentowali świetny return, grali agresywnie, dobrze serwowali i – co ważne – nie popełniali wielu niewymuszonych błędów. W drugim secie znów lepszy okazał się duet polsko-brazylijski. Bracia Brayanowie potrafili jednak wychodzić z opresji, kiedy to w piątym gemie wyszli zwycięsko ze stanu 0-40, a w siódmym gemie udało się obronić trzy break-pointym. Natomiast czwarta szansa na przełamanie, dzięki returnowi Kubota i wolejowi Melo przyniosły pożądany efekt. Polsko-brazylijski duet w świetnym stylu wygrał drugiego seta 6:3 awansując tym samym do półfinału ATP World Tour. W trzeciej kolejce grupy A Kubot i Melo zmierzą się z Jamie’em Murrayem i Bruno Soaresem.

Finały ATP World Tour, Londyn

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) 6:4, 6:3