ATP World Tour: Kubot i Melo w wielkim finale na koniec sezonu!

18 lis 2017, 14:36

Wielkiej rzeczy w tym sezonie mogą dokonać Łukasz Kubot i Marcelo Melo! Polak i Brazylijczyk wygrali tegoroczny Wimbledon, zapewnili sobie pierwsze miejsce na zakończenie, a na dodatek stoją przed wielką szansą na wielki triumf w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals!

W półfinałowym boju para polsko-brazylijska rozbiła zawodników z USA i Nowej Zelandii, Ryana Harrisona i Michaela Venusa 6:1, 6:4!

Pierwszy set to popis Kubota i Melo, którzy wręcz zmietli z londyńskiego kortu Harrisona i Venusa. Zaczęło się od stanu 5:0 i dwóch przełamań. Dopiero w szóstym gemie rywale nawiązali walkę i wygrali swoje podanie. Radość nie trwała jednak długo bo po chwili pewnym krokiem Polak i Brazylijczyk zakończyli seta.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale również ze wskazaniem na rakiety nr 1 na świecie. Już przy stanie 3:3 Kubot i Melo prowadzili 40:15 przy padaniu rywali, ale niestety nie wykorzystali trzech szans na przełamanie. Co się od odwlecze to jednak nie uciecze i już przy kolejnym podaniu rywali Polak i Brazylijczyk wykorzystali swoją szansę, wyszli na prowadzenie 5:4, a po chwili wygrali swoje podanie do 15 i cały mecz 6:1, 6:4!

W finale Kubot i Melo zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym zagrają Murray/Soares z Kontinenem i Peersem.

Finały ATP World Tour, Londyn, 1/2 finału

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) 6:1, 6:4